Jak lepit?

navod-jak-lepit-folie-rap4

Co to vlastně je a jak to vzniklo?

Už jste někdy slyšeli pojem car wraping? To je technika, kdy se auto „polepuje“ samolepicími fóliemy, které při zahřátí horkým vzduchem získají elastické vlastnosti a dají se tak lepit i na nepravidelné a zakřivené objekty jako jsou komponenty auta.

Fólie RAP4 fungují na úplně stejném principu, a ze stejných materiálů. Jediný rozdíle je ten, že fólie RAP4 jsou vyřezány do různých obrazců dle armádních vzorů (UCP/ACU, Multicam, atd..)

 

buritos

 

 

 

Co objednáváte a příprava

Archy fólie RAP4 vám dorazí v takovéto papírové obálce, každý arch je zezadu očíslován, aby jste věděli kterou barvu lepit jako první.

Příprava: ať lepíte tělo zbraně, dalekohled, kolimátor, nožičky nebo cokoliv jiného, před samotným lepením si tuto věc pečlivě očistěte a odmastěte lihem či ředidlem. Fólie pak lépe drží než na mastném zaprášeném povrchu. Připravte si na stůl mimo samotných fólií, také fén (pokud nemáte, tak horkovzdušnou pistoly) – bez něho to nepůjde. Také se vám bude hodit malý řezáček či skalpel (v papírnictví stojí asi 8 Kč).

 

rap4-folie-camo-wrap-guns

 

Lepení

Lepí se vždy velké plochy jako první a detaily, rohy a nejtěžší záhyby jako poslední. Zároveň i barvy mají svou přednost. Učitě jste si všimli, že každý maskovací vzor má nejprve podkladovou barvu, na ní jsou vzory v jiné barvě a vrchní vrstvu. Každý arch s barvou je tedy ze zadní strany označen číslicí, aby jste věděli která barva přijde první spodní, druhá, a nakonec poslední vrchní. Naberte si tedy největší kus fólie z archu, který je zezadu označen číslicí 1 a nalepte ho na největší a nejjednodušší plochu.

 

jak-nastrik-zbrani

not-hydrographic-camo

Pokud lepíte na takto nepravidelný tvar jako je třeba žebrování na pažbě od M4, nalepte nejprve prostřední prohlubeň mezi dvěma žebry a postupně prsty přejíždějte od středu do stran a kopírujte tvar žeber. K tomu vám velice dobře pomůže fén který fólii nažhaví a ona pak získá elastické vlastnosti a tvarovat jde podstatně lépe. U horkovzdušných pistolí pozor na ruce a na teplotu kterou pouštíte na předmět. Jelikož horkovzdušná pistole dokáže vyvinout velmi vysokou teplotu, může hrozit i roztavení plastových předmětů a komponentů, které se snažíte polepit.

zadna-hydrografika

 

maskovat-zbran-gun-camo-ucp-how-to

No a pak jen postupně dolepujete další a další obrazce dle jejich velikosti a očíslování barvy :-)

Nejprve lepte velké obrazce a jako poslední lepte ty nejmenší obrazce. Pokud se vám nedaří a nepřizpůsobuje fólie tvaru vaší zbraně, nejspíše málo fénujete.

Na obtížná a malá místa používejte ty nejmenší obrazce, které na místo přesně padnou.

m4-camo-maskovani-zbrane-m16-gun

Pokud si na nějaké místo jako je děrování v pažbě netroufáte, v klidu ho vynechte. Pokud vám fólie čouhá někam mimo nebo se nechce přizpůsobit, nebojte se použít řezáček či skalpel a odříznout ji. Dbejte na to, aby jste používaly co nejostřejší řezák, díky němuž stačí jen jemně přejet po fólii a ona se odřízne. Je to lepší než s tupým řezákem tlačit a způsobit škrábance.

m4-camo

 

Lakovat / nelakovat

Někteří lidé fólie ještě zalakovávají bezbarvým lakem ve spreji, ale není to vůbec nutné…

 

Odstranění

Odstranění je velice jednoduché a můžete se tak rozhodnout kdy chcete. Fólie zůstávají i po 7 letech furt stejné. Stačí je opět nahřát fénem a jednoduše sloupnout. Někdy po sobě zanechají malé flíčky lepidla, které snadno otřete hadrem namočeném v lihu či ředidlu.

m4-camo-remove

 

Závěrem

Jak vidíte, lze takto polepovat úplně všechno od zbraní, dalekohledú, optik, kolimátorů a všeho co vás napadne, bez žádného zbytečného sprejování, lakování a namáčení. Zcela za sucha, bez obtíží rychle a čistě. Pokud se vám fólie RAP4 líbí, objednejte si je na odkazu zde :-)

maskovani-zbrani-glock-gun-camo-ucp-2

 

maskovani-zbrani-glock-gun-camo-ucp